Web Sitesi Nasıl Yapılır? Websitesi Kurulum Aşamaları

Son yıllarda, kişisel amaçlarla olsun, ticari amaçlarla olsun, eğlence amacı ile olsun herkesin bir web sitesine sahip olma arzusu ortaya çıktı. Sürekli olarak kişilerin konuşmalarında “Şöyle bir web sitem olsa şu şekilde şeyler yapsam” tarzı söylemlerle karşılaşmamak işten bile değil.

Bunun sonucu olarak da herkes bir şekilde para vermemek için kendi bilgi birikimleri ile sınırlı veya kısıtlı imkanları ile web sitesi yapmaya çalışıyor. Web sitesi nasıl yapılır sorusuna net bir cevap veremeseler de denemekten vazgeçmiyorlar.

Gelişen teknoloji de onlara destek oluyor ve hazır ve kolay kurulup güncellenebilir template siteleri her geçen gün daha da piyasada belirgin hale geliyor ve

Web Sitesi Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap sunuyor.
Teknik ayrıntılar ile uğraşmak istemeyenler ise en kolay sistem olan blog oluşturma yöntemi ile ihtiyacını bir şekilde karşılıyor.

Tüm bunların dışında daha kontrol edilebilir daha isteklerinize uyan ve işinize yarayacak bir siteye sahip olmak isteyen nispeten daha bilinçli kesim ise daha ayrıntılı araştırarak işi bir nokta ileri götürerek web sitesi nasıl yapılır sorusunda doğruya en yakın sonuçlar veren cevaplar arıyorlar.

Websitesi nasıl yapılır ve websitesi nasıl kurulur sorusuna internette birçok sitede örnek anlatımlarla birçok cevap bulabilirsiniz.

Biz ise sizin için bu sürecin ana aşamalarından kısa kısa bahsedeceğiz. Web sitesi nasıl yapılır sorusuna cevap ararken karşınıza çıkan seçeneklerde aşağıda anlattığımız süreçlerin olup olmadığına dikkat ederseniz daha doğru web sitesi nasıl yapılır cevapları bulabilirsiniz.

Web Sitesi Nasıl Yapılır? – Ön Hazırlık Aşaması

Sitenin içeriği için gerekli olan dokümanların toparlanması.

Hakkımızda yazısının içeriği
Hizmetlerimiz yazısının içeriği
Ürünlerin bilgileri
Ürünlerin fiyatları
Referansların listesi ve linkleri
İletişim bölümünün içeriği
Web Sitesi Nasıl Yapılır? – Tasarım Aşaması

Bu aşamada sitenin tasarım planı çıkartılır. Bir karalama kağıdına sitenin taslak planı çizilir ve bu taslak üzerinde gerekli olan tüm tasarımlar Photoshop – Fireworks – Flash gibi web tasarım programları ile resimler, animasyonlar, videolar hazırlanır.

Web Sitesi Nasıl Yapılır? – Kodlama Aşaması

Bu aşamada web programcısı sitenin tüm alt yapısının teknik gerekliliklerini gerçekleştiriyor, kodlamaları yaparak sitenin sayfalarını üst – sol – sağ veya alt menündeki başlıklara göre oluşturuyor. Web sitesinin kontrol panelini oluşturuyor ve ürün – resim – video – haber eklenebilir hale getiriyor.

Son aşamada da tüm hazırlanan verileri bir FTP programı aracılığı ile Hosting’e atarak test aşamasına geçiyor.

Web Sitesi Nasıl Yapılır? – Optimizasyon Aşaması

Tüm süreç sırasında eş zamanlı olarak devam eden optimizasyon işlemi ile sitenin Arama Motorlarında ve özellikle Google’da üst sıralarda çıkması için gerekli Google SEO – Google Optimizasyon işlemleri gerçekleştiriliyor.

Web Sitesi Nasıl Yapılır? – Test Aşaması

Bu aşamada sitenin hazırlanan verilerinin doğru çalışıp çalışmadığı test ediliyor, tasarımlardaki sorunlar kontrol ediliyor, programlama sırasında yanlışlar var mı diye bakılıyor ve olası eksikler gideriliyor.

Web Sitesi Nasıl Yapılır? – Yayına Açma ve Takip

Tüm aşamaların sonucunda site yayına sokuluyor. Ve olası sorunlara karşı düzenli olarak kontrolleri gerçekleştiriliyor.

Web Sitesi Nasıl Yapılır? Websitesi Kurulum Aşamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir